Ezüstzokni cukorbeteg emberek lábvédelmére!
A cukorbetegeknek mindig kell viselniük valamilyen zoknit vagy harisnyát a lábfejük védelme érdekében, és azért, hogy megelőzzék a lábfej bőrrétegeinek szétválását. Ebben a zokni az elsődleges érintkezési felület, amely közvetlen kontaktusban áll a lábfejjel.
A cukorbetegeknek mindig kell viselniük valamilyen zoknit vagy harisnyát a lábfejük védelme érdekében, és azért, hogy megelőzzék a lábfej bőrrétegeinek szétválását. Ebben a zokni az elsődleges érintkezési felület, amely közvetlen kontaktusban áll a lábfejjel.
A fekélyek és az amputációk okozzák a cukorbeteg emberek betegségeinek, rokkantságának és költségeinek java részét. Adatokkal alátámasztott tény, hogy az oktatás és a megfelelő lábápolás csökkentheti a lábfej fekélyek előfordulásának gyakoriságát a cukorbeteg emberek körében. Az elsődleges kockázati tényezők, melyek a cukorbeteg emberek lábfején fekélyek kialakulásához vezetnek, a nyomásnak kitett pontok, a rossz nedvességelvezetés és a hólyagokat okozó feltörések.
A megfelelő zokni kiválasztása segíthet ezeknek a kockázatoknak a kezelésében azáltal, hogy hosszútávon elősegíti a cipő megfelelő illeszkedését, jól kezeli a nedvességszinteket, és a szükséges védelmet biztosítja a láb számára. A diabétesz tünete a rossz vérkeringés is, emiatt a lábfej nem tud kellőképpen gyógyulni. Azok a körülmények, melyek az egészséges, nem diabéteszes lábára számára csupán apró irritációt jelentenek, a cukorbetegek számára - ellenőrzés hiányában - komoly egészségi problémává növekedhetnek. A megfelelően készített zoknik számos kockázat ellen védelmet nyújtanak, növelik egy jó cipő előnyeit, és figyelmeztethetik viselőjét egy lehetséges, lábfejet érintő problémára.
A következő kulcsfontosságú jellemzők egyediek és kritikusak a diabéteszesek számára készített zokniknál:
1. Fertőzés: A megfelelő diabéteszes zoknik állandó antibakteriális védelemmel kell rendelkezzenek. Az ezüst vírus, baktérium és gombaölő hatásának köszönhetően megakadályozza a lábfejen keletkezett sebek elfertőződését, aminek következtében elősegíti a sérülések, fekélyes sebek mielőbbi meggyógyulását.
2. Nem megfelelő keringés: a korlátozott nyúlású zoknik a szoros gumírozás káros lehet, mert a lábfej rendszerint megduzzad az egész napos zokni és cipóviselés közben és megakadályozza a láb normális vérkeringését. Ezért nagyon fontos, hogy a cukorbetegek számára készült zokni ne tartalmazzon gumírozást. Az ezüst szál homogén elektromos teret hoz létre a láb körül, aminek következtében beindul a láb keringési rendszere.
3. Ödéma (vagy elhízottság): Az alacsony nyomást kifejtő könnyen nyúló fonál, a gumírozás hiánya olyan mértékű tágulást tesz lehetővé, amely duzzadással vagy túlsúllyal küszködő betegeknek szükséges. A bokarész lazább kötéssel készül, így még nagyobb nyúlást tesz lehetővé ezen a kritikus területen. Az ezüstszál hatására beinduló keringés segíti az ödéma megszűnését.
4. Anatómiai illeszkedés: A zokninak a lábfej természetes anatómiai alakjához való tökéletes idomulás alapvető fontosságú a sima, gyűrődésmentes illeszkedésben, amely kiküszöböli a szükségtelen nyomási pontokat.
5. Feltörés: A sima nem, vaskos illeszkedés olyan érintkező felületet szolgál, amely megakadályozza a bőr és a cipő közötti dörzsölődést.
Gumi nélküli ezüstzokni:
FONTOS!! Cukorbetegeknek csak azt az ezüstzoknit javasoljuk, amelynek elnevezésében és leírásában ki van hangsúlyozva , hogy guminélküli kivitelről van szó! A sima ezüstzokni, az extra, a sport és wellness kivitel tartalmaz gumírozást!