Kérdésed van? Hívj minket! +36309535247

Blog

A védőeszközök védelmi szintjük alapján három kategóriába tartoznak. A 3. kategóriába sorolhatóak pl. a szűrőtípusú légzésvédőeszközök, amelyek a szilárd anyagok, illetőleg folyékony aeroszolok, vagy ingerlő, veszélyes, mérgező, illetőleg radiotoxikus hatású gázok ellen védenek; illetőleg a légkörtől teljes mértékben elszigetelő légzésvédőeszközök, beleértve a búvárkészülékeket is. A 3. kategóriába tartoznak mindazok a komplex tervezésű védőeszközök, amelyek a halálos kimenetelű balesetek, a súlyos, visszafordíthatatlan egészségkárosodást okozó hatások ellen védenek, és amelynél a gyártó vélelmezheti, hogy a felhasználó a közvetlen hatásokat nem tudja kellő időben felismerni.

A megfelelő védőruházat kiválasztásának gyakorlata

Hő és lánghatás elleni védőruházat kiválasztása
Azoknak a védőruháknak a kiválasztásával, amelyek rendeltetése a test egészének vagy egy részének a hő, illetve a tűz hatása elleni védelem, az alkalmazás várható körülményeinek megfelelő hőszigetelő képességgel és mechanikai ellenállással kell rendelkezniük.

 

A munkavédelmi törvény szerint a munkahelyeken, azok jellegének, elhelyezkedésének, a veszélyforrásoknak, a dolgozók létszámának, a káros hatások és egészségkárosító kóroki tényezők figyelembevételének, valamint a munka szervezésének megfelelően biztosítani kell az elsősegélynyújtás feltételeit. Ennek alapvető kelléke az MSZ 13553 szabvány által meghatározott tartalmú mentőláda, elsősegély felszerelés.

 

Aki nehéz fizikai munkát végez, vagy olyan munkakörben dolgozik nap, mint nap, ahol különböző veszélyeknek van kitéve, rendkívül fontos a megfelelő védőfelszerelés. Főként a végtagok és a fej védelme a fontos, hiszen a felsorolt testrészek közül bármelyik is sérül, azok nem csak szövődményeket okozhatnak, hanem a további munkavégzésben is hátráltathatják a dolgozót.